A virgos Kisjszllsrt
 

Aki a virágot szereti...

Kisújszállás Város Önkormányzata a 4/2020. (I. 30.) számú önkormányzati határozata alapján „A Virágos Magyarországért" mozgalom keretében versenyt ír ki a „Virágos Kisújszállásért" cím elnyerésére. A címre kisújszállási lakosok, illetve kisújszállási székhelyű cégek, vendéglátóhelyek, intézmények, lakóközösségek pályázhatnak a jelentkezési lap kitöltésével.

A pályázókat a Kisújszállási Polgármesteri Hivatal dolgozói látogatják meg, s fotózzák le kertjüket, udvarukat, erkélyüket. (A jelentkezési lapon fel kell tüntetni, mely időszakban a legszebb a kert, a verseny időtartama alatt mikor történjen a fotózás.) Kérjük, a telefonszámot mindenképpen tüntessék fel a jelentkezési lapon, hogy egyeztetni tudjuk a látogatás időpontját. A kertekről, udvarokról készült képeket háromtagú zsűri bírálja el, és a legjobbakat díjazza. Az elbírálás során kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy a kertek, udvarok, erkélyek mennyire teszik szebbé az utcákat, a városképet.

 

A jelentkezés határideje: 2020. május 15.
Az elbírálás ideje: 2020. május 18. - augusztus 31.

Eredményhirdetés: 2020. szeptember 19. (a Kivilágos Kivirradtig Fesztiválon)

 

Idén is lehet gyermek és felnőtt kategóriában nevezni.

A versenyfelhívás és a jelentkezési lap átvehető a Városháza portáján
továbbá letölthető innen: Jelentkezsi lap 2020.

A jelentkezéseket a Polgármesteri Hivatal Szervezési és Önkormányzati Kapcsolatok Osztályára (Városháza 27 sz. iroda) vagy a Városháza portájára kell eljuttatni legkésőbb május 15-ig.

 

 

* * * * *

 

A Virágos Kisújszállásért verseny 2018-as fordulójában a zsűri a következő döntést hozta:

 „Álomszép kertek" kategória

1. helyezett: Boda Pálné
2. helyezett: Kovács Lajosné és Süveges Gergely
Különdíj: Debreceni Edit

 

„Százszorszép kertek" kategória

1. Duliné Kovács Erzsébet Tímea
2. Tóth Lajosné
Különdíj: Mészárosné Tóth Andrea

 

„Meseszép kertek" kategória

1. Farkas Károlyné
2. Rózsa Kálmánné
Különdíj: Ridegné Fekete Mária

 

„Csodaszép kertek" kategória

1. Kovács Jánosné
2. Herczegh Lajosné
3. Bodnár Sándor Ferencné
Különdíj: Kissné Nyitrai Ilona

 

„Virágos erkélyek" kategória

Különdíj: Kovács Lajosné

 

* * * * *

 

A Virágos Kisújszállásért verseny 2017-es fordulójában a zsűri a következő döntést hozta:

 

* * * * *

 

A Virágos Kisújszállásért verseny 2016-os fordulójában a zsűri a következő döntést hozta:

Különdíj

Sotús József
Béziné Csípő Eszter

 

„Álomszép kertek" kategória

  1. Süveges Gergely és Kovács Lajosné
  2. Mészárosné Tóth Andrea
  3. Bártfay Gizella

„Százszorszép kertek" kategória

  1. Kovács Jánosné
  2. Debreceni Edit
  3. Tóth Lajosné


„Viruló kertek" kategória

  1. Duliné Kovács Erzsébet Tímea
  2. Rózsa Kálmánné
  3. Rácz Miklósné

 

„Bimbózó kertek" kategória

  1. Balla Sándor
  2. Kissné Nyitrai Ilona
  3. Farkas Károlyné

 

„Virágos Utak" kategória

  1. Rideg Istvánné
  2. Csillag Kálmánné
  3. Bodnár Sándor Ferencné

 

* * * * *

 

A Virágos Kisújszállásért verseny 2015-ös fordulójában a zsűri a következő döntést hozta:

Különdíj:

  • „Álomszép kertek": Sotús József és felesége
  • „Százszorszép kertek": Ridegné Fekete Mária
  • „Virágos utak": Hagyományőrző Nyugdíjas Vasutasok
                         Szabadság téri lakótelep 4.

„Álomszép kertek" kategória

  1. Boda Pálné
  2. Mészárosné Tóth Andrea
  3. Debreczeni Edit

„Százszorszép kertek" kategória

  1. Tóth Lajosné
  2. Szűcs Éva Mária
  3. Monoki Kálmánné

„Virágos utak" kategória

  1. Kovács Jánosné
  2. Csillag Kálmánné
  3. Bodnár Sándor Ferencné

„Viruló kertek" kategória

  1. Kovács Lajosné
  2. Rózsa Kálmánné
  3. Farkas Károlyné
  4. helyezett: Pápai Endréné

„Bimbózó kertek" kategória

  1. Duliné Kovács Erzsébet Tímea
  2. Dávid-Kiss Borbála
  3. Zavarkóné Sas Katalin
  4. Karsai Albertné

A jelentkezéseket a Polgármesteri Hivatal Szervezési és Önkormányzati Kapcsolatok Osztályára (Városháza 27 sz. iroda) vagy a Városháza portájára kell eljuttatni legkésőbb május 15-ig.

 

 

* * * * *

 

A Virágos Kisújszállásért verseny 2018-as fordulójában a zsűri a következő döntést hozta:

 „Álomszép kertek" kategória

1. helyezett: Boda Pálné
2. helyezett: Kovács Lajosné és Süveges Gergely
Különdíj: Debreceni Edit

 

„Százszorszép kertek" kategória

1. Duliné Kovács Erzsébet Tímea
2. Tóth Lajosné
Különdíj: Mészárosné Tóth Andrea

 

„Meseszép kertek" kategória

1. Farkas Károlyné
2. Rózsa Kálmánné
Különdíj: Ridegné Fekete Mária

 

„Csodaszép kertek" kategória

1. Kovács Jánosné
2. Herczegh Lajosné
3. Bodnár Sándor Ferencné
Különdíj: Kissné Nyitrai Ilona

 

„Virágos erkélyek" kategória

Különdíj: Kovács Lajosné

 

* * * * *

 

A Virágos Kisújszállásért verseny 2017-es fordulójában a zsűri a következő döntést hozta:

 

* * * * *

 

A Virágos Kisújszállásért verseny 2016-os fordulójában a zsűri a következő döntést hozta:

Különdíj

Sotús József
Béziné Csípő Eszter

 

„Álomszép kertek" kategória

  1. Süveges Gergely és Kovács Lajosné
  2. Mészárosné Tóth Andrea
  3. Bártfay Gizella

„Százszorszép kertek" kategória

  1. Kovács Jánosné
  2. Debreceni Edit
  3. Tóth Lajosné


„Viruló kertek" kategória

  1. Duliné Kovács Erzsébet Tímea
  2. Rózsa Kálmánné
  3. Rácz Miklósné

 

„Bimbózó kertek" kategória

  1. Balla Sándor
  2. Kissné Nyitrai Ilona
  3. Farkas Károlyné

 

„Virágos Utak" kategória

  1. Rideg Istvánné
  2. Csillag Kálmánné
  3. Bodnár Sándor Ferencné

 

* * * * *

 

A Virágos Kisújszállásért verseny 2015-ös fordulójában a zsűri a következő döntést hozta:

Különdíj:

  • „Álomszép kertek": Sotús József és felesége
  • „Százszorszép kertek": Ridegné Fekete Mária
  • „Virágos utak": Hagyományőrző Nyugdíjas Vasutasok
                         Szabadság téri lakótelep 4.

„Álomszép kertek" kategória

  1. Boda Pálné
  2. Mészárosné Tóth Andrea
  3. Debreczeni Edit

„Százszorszép kertek" kategória

  1. Tóth Lajosné
  2. Szűcs Éva Mária
  3. Monoki Kálmánné

„Virágos utak" kategória

  1. Kovács Jánosné
  2. Csillag Kálmánné
  3. Bodnár Sándor Ferencné

„Viruló kertek" kategória

  1. Kovács Lajosné
  2. Rózsa Kálmánné
  3. Farkas Károlyné
  4. helyezett: Pápai Endréné

„Bimbózó kertek" kategória

  1. Duliné Kovács Erzsébet Tímea
  2. Dávid-Kiss Borbála
  3. Zavarkóné Sas Katalin
  4. Karsai Albertné

[-gal102216-]

 

* * * * *

 

A Virágos Kisújszállásért verseny 2014-es fordulójában a zsűri a következő döntést hozta:

Különdíj:

Kádas György Készségfejlesztő Speciális Szakiskola
Sotús József
Társasház (Szabadság téri lakótelep 4.)
Városvédő- és Szépítő Egyesület

 

Százszorszép kertek kategória:

Bártfai Gizella
Béziné Csípő Eszter
Boda Pálné
Gonda Antal Gáborné és Dr. Varga Zsolt
Kovács Jánosné
Tóth Sándorné
Varga Mariann

 

Viruló kertek kategória

Kovács Lajosné és Süveges Gergely
Kripta Mihály
Mészárosné Tóth Andrea
Monoki Kálmánné
Pintér Istvánné
Rideg Istvánné
Rózsa Kálmánné

 

Bimbózó kertek kategória:

Bodnár Sándor Ferencné
Borókné Mészáros Ilona
Farkas Károlyné
Pápai Endréné
Tóth Lajosné

Galria megtekintse

 

* * * * *

 

A Virágos Kisújszállásért verseny 2013-as fordulójában a zsűri a következő döntést hozta:

„Közösségek" kategória (különdíj)

   Nyugdíjas Vasutasok Hagyományőrző és Környezetvédő Baráti Köre
   Szabadság tér 4. számú társasház lakóközössége
   Városvédő és -Szépítő Egyesület

„Örökifjú kertápoló" kategória (különdíj)
Sotús József

„Kert és konyhakert" kategória (különdíj)
Szatmári Sándorné

„Erkélykertész" kategória (különdíj)
Egei Erzsébet

„Újonnan bemutatott kertek"
   1. Süveges Gergely, Tóth Roland
   2. Dr. Rab Zsuzsanna, Tóth Lajosné
   3. Galyas Gyuláné

 „Ismerős kertek - az udvar"
   
1. Béziné Csípő Eszter, Molnár Tamásné
    2. Monoki Kálmánné, Rózsa Kálmánné

„Ismerős kertek - az udvar és az utca"
    1. Debreceni Edit, Kovács Jánosné
    2. Mészárosné Tóth Andrea, Rideg Istvánné

„Kezdő kertszépítők"
    1. Galyas Julianna, Tuka Jánosné
    2. Bikki Zoltánné - Koszta Béláné, Jónás Zoltán

 

* * * * *

 

A Virágos Kisújszállásért verseny 2013-as fordulójában a zsűri a következő döntést hozta:

„Közösségek" kategória (különdíj)

   Nyugdíjas Vasutasok Hagyományőrző és Környezetvédő Baráti Köre
   Szabadság tér 4. számú társasház lakóközössége
   Városvédő és -Szépítő Egyesület

„Örökifjú kertápoló" kategória (különdíj)
Sotús József

„Kert és konyhakert" kategória (különdíj)
Szatmári Sándorné

„Erkélykertész" kategória (különdíj)
Egei Erzsébet

„Újonnan bemutatott kertek"
   1. Süveges Gergely, Tóth Roland
   2. Dr. Rab Zsuzsanna, Tóth Lajosné
   3. Galyas Gyuláné

 „Ismerős kertek - az udvar"
   
1. Béziné Csípő Eszter, Molnár Tamásné
    2. Monoki Kálmánné, Rózsa Kálmánné

„Ismerős kertek - az udvar és az utca"
    1. Debreceni Edit, Kovács Jánosné
    2. Mészárosné Tóth Andrea, Rideg Istvánné

„Kezdő kertszépítők"
    1. Galyas Julianna, Tuka Jánosné
    2. Bikki Zoltánné - Koszta Béláné, Jónás Zoltán

[-gal100928-]

 

 

* * * * *

 

2012-ben a jelentkezések alapján a zsűri öt kategóriát hozott létre. Díjazták a már ismerős, azaz a tavaly bemutatott kertek mellett az „újonnan bemutatott" kerteket. Különdíjban részesültek a közösségek, valamint az „örökifjú kertápolók", akik ifjakat túlszárnyaló erővel gondozzák növényeiket. Emellett különdíjban részesültek a „Nem szokványos kertek" kategóriában erkéllyel és külterületi kerttel nevezett pályázóink. Hosszas gondolkodás után a zsűri az alábbi döntést hozta:

„Örökifjú kertápolók" (különdíj)
Kovács József, Sotús József, Szél András

„Nem szokványos kertek" (különdíj)
Bártfay Gizella, Szűcs Lajosné

„Közösségek" (különdíj)
Nyugdíjas Vasutasok
Szabadság tér 4. szám alatti lakóközösség
Városvédő és -Szépítő Egyesület

„Ismerős kertek"

  1. Boda Pálné, Molnár Tamásné
  2. Debreceni Edit, Kovács Jánosné
  3. Monoki Kálmánné, Ridegné Fekete Mária

 „Újonnan bemutatott kertek"

  1. Béziné Csípő Eszter
  2. Rózsa Kálmánné
  3. Farkas Károlyné

Galria megtekintse

 

* * * * *

A 2011-es verseny kapcsán kiderült, hogy városunkban is sokan vagyunk, akik szeretjük a virágokat, és szerencsére olyanok is akadnak, akik nemcsak szeretik, de foglalkoznak is velük. Ekkor közülük mintegy húszan döntöttek úgy, a nagyközönségnek is megmutatják kertjük kincseit. A zsűri hosszas gondolkodás, néha vitatkozás után 2011-ben az alábbi döntést hozta:

Kert kategória

  1. Boda Pálné, Molnár Tamás
  2. Oláh Erika, Toldiné Tölgyvári Rita
  3. Kocsárdi Lászlóné, Monoki Kálmánné

Kert és lakókörnyezet kategória

  1.  Kovács Jánosné, Sotús József
  2. Debreceni Edit, Szűcs Istvánné
  3. Mészárosné Tóth Andrea, Rideg Istvánné

Közösségi kategória

  1. Szabadság téri ltp. 4. lakói
  2. Városvédő és -Szépítő Egyesület
  3. Nyugdíjas Vasutasok

A pályázat további résztvevői emléklapot, illetve ajándékot vehettek át a zsűritől:
    Csípő Károly, Kiss Erika, Kovács József, Zana Tünde

Galria megtekintse