
Az 1848/49-es forradalomra és szabadságharcra emlékeztünk Kisújszálláson. A programok sora március 14-én elkezdődött: az Illéssy Sándor Szakközép- és Szakiskola névadójára emlékeztünk a Déli temetőben, az Illéssy-család sírjánál, ahol Rádai Mária, az iskola tanárnője mondott beszédet. A megemlékezésen koszorút helyeztünk el Keszi Hajdú Lajos kisújszállási lelkész-tanár sírjánál is, aki a forradalom elkötelezett híve volt.
Délután a Városvédő és -Szépítő Egyesület fáklyás megemlékezést szervezett. Az Illéssy-Kossuth-emlékkapunál Gulyás Sándor könyvtáros mondott beszédet, majd a felvonulás útvonalának állomásain rövid megemlékezéseket tartottak a rendezők és városunk iskolái.
A városi megemlékezést március 15-én 11 órától tartottuk a Városháza előtt. Szabó Tamás gimnáziumi igazgató beszéde után a Móricz Zsigmond Gimnázium színvonalas műsorát láthatta az ünneplő közönség. A megjelenített történetben a nagypapa (Szénási László) mesélte el unokájának (Szabó Kata Luca) a márciusi eseményeket, melyeket a gimnázium diákjai, valamint a Nagykun Táncegyüttes tagjai mutattak be. A műsort követően a város vezetői, intézményeinek és civil szervezeteinek képviselői, valamint a pártok küldöttjei koszorúkat és virágokat helyeztek el az 1848/49-es emlékműnél.
Megemlékezés a Déli temetőben
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Galéria megtekintése ![]() |
Fáklyás felvonulás
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Galéria megtekintése ![]() |
Városi megemlékezés
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Galéria megtekintése ![]() |
« vissza