.
  • DÍSZPOLGÁROK

    1969.

    • Daku István †
    • Jónás János †
    • Vígh Elek †

    1992.

    • Dr. Szűcs Aladár nyugalmazott állatorvos †

    1995.

    • Bozó Imre nyugalmazott agrármérnök

    1997.

    • Zsoldos István nyugalmazott középiskolai tanár †

    2000.

    • Ponyokai Bálint nyugalmazott tanácselnök †

    2001.

    • Dr. Kiss Kálmánné nyugalmazott címzetes gimnáziumigazgató

    2004.

    • Domján László ny. iskolaigazgató

    2005.

    • Vona László nyugalmazott iskolaigazgató †

    2006.

    • Csukás István író, költő

    2007.

    • Dr. Tóth Albert főiskolai tanár

    2008.

    • Dr. Szathmári István nyelvészprofesszor

    2010.

    • Móricz Zsigmond író †

    2011.

    • Dr. Vincze Sándor nyug. pedagógus

    2012.

    • Kiss Tamás költő †

    2013.

    • Halász János kulturális államtitkár

    2014.

    • Illéssy Ádám emeritus nagykunkapitány

    2015.

    • Dr. Ducza Lajos agrármérnök, helytörténész, közéleti személy
  • KISÚJSZÁLLÁS VÁROSÉRT KITÜNTETÉS, PRO URBE DÍJ

    1980.

    • Fekete József nyugdíjas tanácselnök-helyettes †
    • Jónás János nyugdíjas tanácselnök †
    • Dr. Szűcs Aladár állatorvos †

    1981.

    • Oláh Lajos nyugdíjas tanácselnök – helyettes †
    • Zsoldos István nyugalmazott középiskolai tanár †
    • Vas-, Fa- és Építőipari Szövetkezet kollektívája

    1982.

    • Papi Lajos szobrászművész †
    • Dr. Kiss Kálmán középiskolai tanár
    • Id. Guba Mihály nyugdíjas vállalatigazgató †

    1983.

    • Vígh Elek nyugdíjas †
    • Domján László általános iskolai tanár
    • Szövetség ÁFÉSZ kollektívája

    1984.

    • Szilágyi Lajosné nyugdíjas

    1985.

    • Dr. Borók Imre nyugalmazott gimnáziumi tanár †
    • B. Nagy Lajos nyugdíjas †
    • Tóth Endre nyugdíjas, HNF Városi Bizottság titkára †

    1986.

    • Nagykun MgTsz kollektívája
    • Dr. Petkovics Tamás nyugdíjas orvos †
    • Vona László nyugdíjas iskolaigazgató †

    1987.

    • Varga Sándor nyugdíjas †
    • Dr. Tóth Albert és Dr. Szabó Lajos (megosztva) középiskolai tanárok †
    • Kiss Tamás költő †

    1988.

    • Tokár István szövetkezeti elnök

    1989. Nem került kiadásra.

    1990.

    • Csordás János †
    • Dr. Ducza Lajos
    • Ponyokai Bálint †

    1991. Nem került kiadásra.

    1992.

    • Gy. Molnár Lajos nyugalmazott középiskolai tanár †
    • Dr. Borus József kandidátus †
    • Vékony János nyugdíjas kőműves mester †
    • Pintér István középiskolai tanár

    1993.

    • Nagy Gy. Róza általános iskolai tanárnő
    • Szabolcsi Károly súlyemelő edző

    1994.

    • Dr. Szatmári István nyelvészprofesszor
    • Gortva Imre nyugalmazott középiskolai tanár

    1995.

    • Dr. Kiss Kálmánné nyugalmazott címzetes igazgató
    • Gulyás László tűzoltóparancsnok

    1996.

    • Kovács Ferenc nyugalmazott tsz. elnök
    • Dr. Lázár Szabolcsné nyugalmazott zeneiskola igazgató

    1997.

    • Ö. Tóth Lajosné nyugalmazott könyvtárvezető
    • Veres János szövetkezeti elnök

    1998.

    • Barta Kálmán önkéntes tűzoltó százados
    • Dr. Tölgyvári Béla települési képviselő

    1999.

    • Dr. Vincze Sándor nyugalmazott köztisztviselő

    2000.

    • Dr. Hevesi Tibor háziorvos †
    • Dr. Szabó Lajosné nyugalmazott pedagógus

    2001.

    • Somlyai Árpádné a Kunszöv Kft. igazgatója
    • Baráth Péter pékmester

    2002.

    • Fekete Imre műszaki vezető
    • Városvédő és -Szépítő Egyesület

    2003.

    • Varga Lajosné gyógyszerész
    • Kossuth Lajos Általános Iskola nagykórusa

    2004.

    • Palágyiné Ruzs-Molnár Katalin iskolaigazgató (posztumusz) †
    • Újfalvi Béláné ny. tanítónő †

    2005.

    • Blum Endre nyugalmazott cipészmester
    • Urbán János ügyvezető igazgató

    2006.

    • Dr. Gyányi Margit orvos
    • Contarex Agrotechnika Kft.

    2007.

    • Dr. Malatinszky András fogszakorvos
    • Hegedűs Endre gyógyszerész

    2008.

    • Kertész Ferenc mezőgazdasági vállalkozó
    • Dr. Varga Zoltán ügyvéd

    2009.

    • Máté Ottó híd- és vízműépítési technikus
    • Dr. Dékány László háziorvos

    2010.

    • Dr. Mile István közgazdász

    2011.

    • Dr. Balla Róza háziorvos, neurológus
    • Dr. Kittlinger Ilona címzetes főjegyző

    2012.

    • Kolics Károly közgazdász
    • Szentpéteri Géza nyugalmazott mérnök †

    2013.

    • Fülöp Gáborné egyesületi elnök
    • Laczka Sándor közlekedési szakember (posztumusz) †

    2014.

    • Papp László művésztanár
    • Dr. Gyergyói László háziorvos

    2015.

    • Lovász Beatrix fuvolatanár
    • Mellofon Fúvósegyüttes
  • PRO COMMUNITATE URBIS EMLÉKÉREM, 1998-tól DÍJ

    1994.

    • Günther Pumberger Eberschwang polgármestere
    • Rastislav Jacak Igló polgármestere
    • Kolics Károly települési képviselő
    • Stass József vízvezeték szerelő
    • Nánási Mihály református lelkész †

    1995.

    • Horváth Ferenc vállalkozó (posztumusz) †
    • Oláh Kálmán állatfelvásárló †
    • Máté Endre nyugdíjas sertésgondozó †
    • Dr. Varga Zoltánné pszichopedagógus
    • Phoenix Kórus

    1996.

    • Balogh Lajosné nyugdíjas klubvezető †
    • Hadnagy József volt egyesületi elnök †
    • Kádár József labdarúgó edző
    • Dr. Kittlinger Ilona címzetes főjegyző
    • Nagy Imre nyugdíjas postahivatal vezető
    • Z. Tóth Kálmán nyugdíjas amatőr fafaragó †

    1997.

    • Dr. Szabó Mihály nyugalmazott főállatorvos †
    • Dr. Gyergyói Lászlóné középiskolai tanár
    • Sóki Antalné nyugdíjas klubvezető
    • Árvai Erzsébet védőnő

    1998.

    • Kocsisné Monoki Julianna intézményi referens
    • Monoki Kálmánné általános iskolai tanár
    • Dr. Gyergyói László háziorvos
    • Mészárovics Imre nyugdíjas klubvezető
    • Tóth Lajosné szociális otthoni ápolónő

    1999.

    • Tróznai Béla autószerelő
    • Nagy István Zoltán intézményvezető

    2000.

    • Városi Zeneiskola nevelőtestülete
    • Szűcs Imre nyugdíjas szabómester †

    2001.

    • Városi Nyugdíjas Klub
    • Veres Jánosné köztisztviselő

    2002.

    • Bartus Mihályné osztályvezető
    • Oros Pál magántervező †

    2003.

    • Fehér Károly MÁV nyugdíjas, triatlonista
    • Murányi Ferencné klubvezető

    2004.

    • Borsodi László ügyvezető igazgató
    • GYSGY Rehab Rt.

    2005.

    • Téglási Károly nyugdíjas, önkéntes tűzoltó
    • Bíró Mária zeneművész

    2006.

    • Kovács József ny. élelmiszeripari mérnök
    • Z. Kovács Kálmán ny. műszaki vezető

    2007.

    • Kiss Kálmánné ny. bolti eladó
    • Pintér Istvánné zongoratanárnő

    2008.

    • Dr. Molnár Istvánné Kohon Vilma fizioterápiás szakasszisztens

    2009.

    • Nagy Istvánné cukrászmester
    • Fegyvernek és Vidéke Körzeti Takarékszövetkezet Kisújszállási Kirendeltségének Kollektívája

    2010.

    • Márkiné Szarka Mária óvodapedagógus, hivatásos nevelőszülő
    • Tanka Sándor vállalkozó

    2011.

    • Szabó Lajosné Juhász Marianna bankfiók-vezető (posztumusz) †
    • Kecze Jánosné tanítónő

    2012.

    • Dr. Ducza Lajosné gazdasági vezető
    • Szénási László pedagógus

    2013.

    • Hegedüs Endréné gyógyszertári szakasszisztens
    • Borók Tibor őrsparancsnok

    2014.

    • Széll Imre motorszerelő
    • Mészáros Sándor önkéntes tűzoltó

    2015.

    • Boncz Lajos villanyszerelő, vállalkozó
    • TV Kisúj Szerkesztősége
  • ARANY JÁNOS PEDAGÓGIAI, KULTURÁLIS, MÛVÉSZETI DÍJ

    1999.

    • Balogh Károlyné szalmafonó
    • Szenti Ernő költő, tanár

    2000.

    • Dr. Vágvölgyi Istvánné általános iskolai tanárnő
    • Árvácska Néptáncegyüttes

    2001.

    • Fülöp Gábor középiskolai tanár
    • Zsoldos Lászlóné óvónő

    2002.

    • Papp László művész – zenetanár
    • Dr. Kiss Kálmán középiskolai tanár

    2003.

    • Kovácsné Bulkay Julianna nyugalmazott általános iskolai tanár
    • Gortva Imre nyugalmazott középiskolai tanár, nyugalmazott iskolaigazgató

    2004.

    • Ujj Tünde énekes és Angyal Ferenc citerás, megosztott díj
    • Földesi Erzsébet nyugalmazott tanárnő

    2005.

    • Arany János Városi Könyvtár
    • Tokár Istvánné középiskolai tanár

    2006.

    • Debreczeny Zoltán iskolaigazgató
    • Mellofon Fúvósegyüttes

    2007.

    • Buga Margit ny. tanárnő
    • Kocsisné Monoki Julianna köztisztviselő

    2008.

    • Molnár Lászlóné könyvesbolti eladó
    • Oros Lászlóné ny. tanárnő

    2009.

    • Bészabó András festőművész-tanár
    • Himer Gyuláné ny. tanárnő

    2010.

    • Szabó Katinka szalmafonó, óvodapedagógus

    2011.

    • Ábri Kálmánné óvónő
    • Oláhné Széll Mária tanítónő

    2012.

    • Józsa János festő- és grafikusművész
    • Nagy Istvánné tanárnő

    2013.

    • 48-as Olvasókör Asszonykórusa
    • Szabó Tamás középiskolai tanár, igazgató

    2014.

    • Pintér Attila szobrászművész
    • Kovács Gáborné pedagógus, tagintézmény-vezető

    2015.

    • Phoenix Vegyeskar
    • Varga Vincéné pedagógus, iskolaigazgató

    2016.

    • Kecskés Ferencné néptánctanár, táncegyüttes-vezető
  • KISÚJSZÁLLÁS VÁROS SPORTJÁÉRT DÍJ

    2006.

    • Kovács Pál ny. MÁV-dolgozó

    2007.

    • Szabó Tibor testnevelő tanár

    2008.

    • Tyukodi András súlyemelő

    2009.

    • Szűcs István vállalkozó, asztalitenisz-edző és sakkozó

    2010.

    • Kádár József testnevelő tanár és edző

    2011.

    • Farkas Tamás egyesületi vezető

    2012.

    • Kisújszállási Súlyemelő és Szabadidő Sportegyesület

    2013.

    • Varju Péter nyugalmazott testnevelő tanár

    2014.

    • Kui Lajos utánpótlás-nevelő, labdarugó edző

    2015.

    • K. Szabó János tanár és edző
  • KISÚJSZÁLLÁS VÁROS TISZTELETBELI POLGÁRA

    2008.

    • Erőss József nyugalmazott általános iskola igazgató, Négyfalu (Románia)
    • Haszmann Pál múzeumigazgató, Alsócsernáton (Románia)
    • Illésy Mária, Sao Paulo (Brazília)
    • Nyúl Zoltán tanár, baptista lelkész, Pacsér (Szerbia)
    • Szombathy Zoltán polgármester, Pacsér (Szerbia)
    • Tóth János nyugalmazott polgármester, Szernye (Ukrajna)2008.

    2009.

    • Papp Árpád, Négyfalu (Románia)
    • Rózsa Imre, Pacsér (Szerbia)
    • Kósa Zsuzsa (Szlovákia)
    • Francia Zsuzsa (USA)
    • Dr. Karikó Katalin (USA)
    • Somogyi László, Genf (Svájc)
    • Zsidik Sándor, Szernye (Ukrajna)
    • Csányi Erzsébet, Pacsér (Szerbia)

    2010.

    • Rind Melitta, Pacsér (Szerbia)
    • Dr. Ján Volny, Igló (Szlovákia)
    • Marian Trela, Wilamowice (Lengyelország)
    • Jónás András, Négyfalu (Románia)
    • Pénovácz Antal, Pacsér (Szerbia)

    2011.

    • Kocsis Tünde, Zágon (Románia)
    • Nagy Róbert, Pacsér (Szerbia)
    • Dr. Varga Sándor, Pacsér (Szerbia)
    • Karol Mitrik, Igló (Szlovákia)

    2012.

    • Günther Pumberger, Eberschwang (Ausztria)
    • Dr. Miroslav Semes, Igló (Szlovákia)
    • Dávid István, Négyfalu (Románia)

    2013. Nem került kiadásra

    2014.

    • Géczi Gellért alpolgármester, Négyfalu (Románia)
    • Zsulyevics Zsolt jegyző, Pacsér (Szerbia)
    • Fremond Árpád parlamenti képviselő, Pacsér (Szerbia)
    • Stanislaw Gawlik alpolgármester, Wilamovice (Lengyelország)
    • Bagoly Zoltán fafaragó, Alsócsernáton (Románia)

    2015.

    • Haszmann Gabriella
    • Haszmann László
    • Haszmann Lajos
  • DR. PETKOVICH TAMÁS SZOCIÁLIS ÉS EGÉSZSÉGÜGYI DÍJ

    2014.

    • Balogh Györgyné nyugalmazott nővér, részlegvezető

    2015.

    • Dr. Molnár István csecsemő- és gyermekgyógyász szakorvos (posztumusz) †